Hachi: A Dog’s Tale |   Dramë, Familjar   |   04 janar 2013

Një dramë e bazuar në një histori të vërtetë të një profesori kolegji për lidhjen e tij të ngushtë me një qen të braktisur që e çon në shtëpinë e vet.

Vlerësimi i filmit sipas iMDB: 8.1/10

Trailer: Youtube

Shiko: PutLocker | SockShare | NovaMov | VideoWeed | FileBox

Shkarko:  Movreel | DepositFiles

  • Joana

    eshte histori e vertet kam qare kur e kam par kete film

  • Hachi

    FILMI Me i mir qe kam pare ndonjehere shum me pelqen Hachiii Kam qar fuke e shikuar kete

  • deniss kadiu

    krejt like kushdo qe e shikon
    filmi shume i bukur
    nje nder me te miret

  • liki

    Ma filum ma te mir ska

  • http://www.facebook.com/profile.php?id=100000369944811 Shpetim Kastrati

    shum i mir :P

  • http://www.facebook.com/semi.avdiu Semi Avdiu

    semi…ky nuk ashte filem i mire……por filem teper teper i mireeeeeeeeee

  • neti

    super film me i bukur nuk ka pas e as nuk do te ket

  • Edi

    Me te vertete shume i bukur,nuk besoj se ngel njeri pa u perlotur kure shikon kete film,…..

    • arjana

      e vertet :p

    • shubi

      upsss :P

    • Ai Korcari

      sh e vertet

    • alban

      ai qe spreket nga ky film do te thot qe sesht njeri…….

      • klea

        kjo eshte shum e vertet :(

    • rihana

      po shm e vertet kjo ;)

    • josa

      E VERTET

    • Ceni

      Shum filem i mir por shum i dhimbshem ne fund :'(

  • orgest vlore

    magjike

  • http://www.facebook.com/ikselenam Genti Ismailaj

    superfilm nuk ka ngel kush pa qa

  • alton

    shuuuum i bukur filmi me i mir i te gjitha koherave, shum lod kam derdh per ket filem, eshte mrekulli,,

  • xadi

    hhyyhyhyhyhyhyyhyyyy xadi yhyhyyhyhhyhyhhyhyhhyhhyhyyyy @vshsvdcvddfcxd

  • arb

    sa kam qa per ket film .. dhe gjithashtu kam vendos qe do marr qen :)

    • rihana

      une kom 2 qen nji shtepi edhe nji ce qendron ne oborr dhe jam krenare qe kom qen ne shtepin time

  • http://www.facebook.com/profile.php?id=533142548 Dardan ILazaj

    hera par qe kam qajt per nje film…me preku shuum…

  • neha

    per ksi filmi javlen koha te cilen endan per pushim . shum mir qi ka ksi faqe per adhurus te filmave .jeni ekip qi punoni shum per tna kqaqur neve fl

  • Fabio

    Kam mush gjith boten me lot me ket film e kam pare 5

    • jonaa onaa

      si ta gjej kete film :(

      • rihana

        shkruaje hachi dhe te del provoje nese e do qe ta shikoh kete film shm te bkr po shm te bkr

  • berti greqi

    shume i dhimshem

  • denis

    me te vertet nje film shum i bukur , nje nder filmat me te bukur qe kam par . shum flm

  • anonim

    jom n`ven tpunes edhe sun po nalna tu kajt

  • Samir Qunaj

    :'( :'(

  • Samir Qunaj

    :'( :'( :'(

  • primo

    e adhuroj kete filem…filmi me i bukur nbot

  • ina

    shume film i bukur :) Kam qare pafund , i dhimbshem

  • Fioraldo

    asnjeher spe kan pelqyer qent po me kete filem qe pash qent jan me te mir se njerezit bravoo hachiko

  • arjani

    ju lumt per postimin , lam qarë me lot .!
    i dhimbshem teper…..filmi me i mire i gjith kohrave

  • lati

    me fal pse so kam bon mu qyk filum ?

  • jeti

    sh sh sh sh film i bukur teper dmth te le pa fjal

  • Fabjo

    kam qa me lot kur e kam pa

  • loritoretto

    Me te vertet Nje Film Fantastike.Te Ben Te lotosh ne ato momentet kur ai vdes

  • Shemku

    Filmi i par qe me ka bere te qaj :(

  • qibrije

    shum film i bukur ?

    • cristi

      shume i bukur ky film

  • jona

    si ta gjej dua ta shikoj nje pjes te vogel pash dhe qava le me ta shikoj te gjithin si film ,se kam par kurr por duket qe esht fantastik sdi ku ta gjej :(

  • jonaa onaa

    :(

  • erald

    me ka prekur shume si film…………sa her ta shikoj gjithmon perlotem

  • doris

    super film esht hera e par qe qaj per nje film ………

  • vjollca

    ky film me shtin per te qajtur shum

  • kiara

    nam fare hachiko eshte qeni me i mire dhe besnik ever !
    ne te vertete vdiq duke pritur te zotin dhe vdiq sepse ishte i semure me kancer ne melci:(
    Hachiko ka muzun e tij ne Akita nga ku vjen edhe rraca e qenit… edhe statujen ne Shibyua Station Ne Tokyo Japoni!! :))
    Love Hachiko

  • Albin Çeku

    kjo eshte ngjarje e vertet kam qar per kete film

  • adnan

    eshte shum histori dhimbese kam qare shum sepse histori me dhimbese skam pare

  • flora

    o zot sa i bukurrrrrrrrr

  • luela

    uauuuuuuuuuuuuuuuu me lot kam qa.

  • dora

    me te vertet eshte nje film shum i bukur se prekes

  • Omer

    Ky film eshte shum real dhe permban nje porosi per gjith ata njerz qe mbajn te dashurit e tyre (qenet).Ky film eshte shembull shum i mir per njerzit dhe per shoqerin,se si ne duhet te sillemi dhe ti kuptojm ndjenjat e kafsheve faleminderit

  • Dorian Puci

    Qenkeni perlotur te gjithe Hallall

  • Neci

    Film i jashtezakonshem, e kam pa disa her, edhe gjithmone me te njejtin emocioon!! :'(

  • shkodra

    film super e kam pa 100 here perseri em pelqen me ben me ca

  • imad

    shum mir

  • ilir

    E meriton te shiqosh ket filme por duhet kuptuar se njeriu pa ndenja nuk e kupton dashurin ndaj kafsheve ,, qenit i cil ne te vertet eshte miku me besnik i njeriut,, duke shikuar nuk mundesh pa qare per ket film

  • venera

    me ka bere shume per te qare

  • ana

    shume i bukur

  • nita

    Ju propozoj ta shikoni nje filmem shum i mir .Ne jeten time filem me te mir nuk kam par besoj qe njashtu edhe ju .Nje filem qe me beri te qaj me lot e nuk mundesha te ndalesha ,me beri te mendoj ,me beri qe ta dua edhe me shum qenin tim qe e kam husky si ky ketu .Ju lumt per nje filem kaq kaq kaq te mir .Pergezime e urimet e mija .:) :’)

  • nita

    Kam mbush faculeten tere lot nga ky ketu:(

  • arbresha

    thats hurt :((

  • anonim

    Filmi me i mirr ne botë (y)

  • ronaldo

    hera par qe kam qajt per nje film…me preku shuum…

  • klea a tota

    its a very beatiful movie

    love it
    klea tota

  • jana

    very nice

  • Angela Alb

    Obobooo ca filmii
    M’ka prekur ne shpirt
    Mos e shikoni se do ju mbetet fiksim

  • irsi

    filmi me prekes ne te gjithe boten..

  • erion

    Filum i jashtzakonshem me tvertet i dhimbshem kam 8 qen husky dhe i du shum shum shumm … :9

  • 1234

    film i dhimbshem