Anna Karenina (2012)

E martuar me një qeveritar të rëndësishëm, Ana Karenina doshurohet thellë me një njeri të pasur, oficer i ushtrisë, zotin Vronski dhe duke u munduar me agoni që të gjejë të vërtetën dhe domethënjen e jetës së saj, shkel të gjitha traditat e shoqërisë ruse duke braktisur burrin dhe djalin e saj që të jetojë me të dashurin e saj. Njerëzit rreth saj do e gjykojnë dhe do e përzejnë, ndërsa ajo vetë shpesh pëson kriza xhelozie të cilat e largojnë nga Vronski, si rezultat të zhytet ngadalë-ngadalë në një udhëkryq….

Vlerësimi i filmit sipas IMDb 7.0/10

Trailer: Youtube

Shiko: PutLocker | SockShare | VidBull | NovaMov | VideoWeed

Shkarko: Uploaded | Uploadic | FileCloud | Movreel | DepositFiles

Comments (4)

 • New In

  mistrec, a po kena munsi me e shkarku me torrent ????

  Reply
 • New In

  viruse pafund me provu me shkarku.
  Bravo mistrec.

  Reply
 • H si Hakmarresi

  Nje film i jashtezakonshem , nje nder kryeveprat ruse me autor Leon Tolstoy e cila eshte ekranizu me nje loje aktoresh shum te mir, film teatrale do te thosha, pershtatje shum e mir pasi qe jeta e personazheve eshte nje shfaqje drejt perdrejt teatri, ku ata nisen per ta pare pasqyrimin e jetes se tyre, akte te harmonizuara ne sken qe lidhen drejt perdrejt me gjendjen emocionale te personazheve, nje muzike e shkelqyer, nje rrefim qe udheton me trenin e saje ku te merr me vete dhe kurre nuk e humb linjen dramaturgjike,ky tren perfundon tragjikisht si nga fillimi i rrefimit kur shini i trenit jep tingullin e mallkimit dhe qe emocionalishte prek majen me te larte shpirterore, Filmi eshte veper arti dhe per kete duhet te vlersuar. F.H

  Reply
 • the big dick

  film qe nuk ja vlen te shikohet

  Reply

Leave Reply