Lugina e Ujqëve PALESTINA

Film i drejtuar nga Zübeyr Sasmaz. Një anije drejtuar në portin e Gazzës për t`i dërguar mjete materiale dhe gjithçka tjetër qe ju nevojitet për vëllezërit palestinezë në Gazza por nga bastisja e përgjakshme e izraelitëve u penguan t’i dërgojnë gjërat që ju nevojiteshin vëllezërve musliman në Gazza.Pas bastisjes Pollati dhe shokët e tij shkojnë në Gazza.Pollati duke tentuar ta gjej liderin e ushtrisë izraelite që e bënë bastisjen në anije me emrin Moshe Ben Alejzer, ai i sheh se si i malltretojnë dhe vrasin palestinezët e pafajshëm.Pollati i bën rrëmuja të mëdha Moshe-së.Pastaj në kthim të kësaj Moshe vret fëmijë,gra pastaj bastis lagje për t’i gjetur ata dhe ato të gjithë që kanë ndihmuar Pollatin i hedh në burg.Një fund përplotë aksione dhe befasira…

Comments (85)

 • Lindi

  Mund ta kem pare nja 30 here, super film me super aktor!!

  Reply
 • Altin

  shume film i bukur ,por nga ana tjeter me vjene shume keqe, per nje Popull qe nuk gjene paqe ne vendin e vete .flm per filmin

  Reply
 • arsim

  shum i bukur asht ky film

  Reply
 • Beni

  Film shum pa lidhje,shum Amater film

  Reply
  • Crazyboy

   Ty nuk po dishe be djal se cka asht filmi

   Reply
   • arjan

    filum ma te mir skum pa po ssdi qa paska ky se si paska pelqy

    Reply
 • Neri

  Wow,,,,, cfare film =D

  Reply
 • ida

  pollati ma i miri

  Reply
 • Shqiprim Mulaj

  Ju Lutem filma Me fantazi Sa ma shummmmmm

  Reply
  • Unikatil Tba

   sehste filum fantastiko shkencor kjo ngjarje ka ndodh

   Reply
 • QLIRIM

  film ishte super film

  Reply
 • izi

  Pse ky filem nuk behet e munder te donwloadohet ???

  Reply
 • marion

  shm i bukur…….

  Reply
 • X-Boy

  Filmi Me i bukur qe kam pa naj Here.

  Reply
 • loti92

  Film shume shume i bukur,me pelqeu jashtzakonisht por me vjen keq per nje popull qe nuk gjente paqe

  Reply
 • bajram zenku

  mjaft film i bukur

  Reply
 • ernesto

  regjia dhe idea e filmit shum i mir dhe flet per nje kauz shum te madhe qe ndyresirat e izraelit i bejne palestines ndersa bota sreagon perkundrazi i behet qejfi, ndersa xhirimi shum i dobet gjithsesi nje filem qe paraqet nje realitet te hidhur

  Reply
 • jeton

  e kam pare shume herrr eshte shum film i bukur

  Reply
 • origlent

  pse eshte mbyll ky film mo si me e pa

  Reply
  • Guest

   s’eshte mbyll. eshte hapur mundesh ta shohesh. SUPER FILM :)

   Reply
 • Kosova

  |… NJe Falenderim per Mistreci CO jeni ma te miret
  Perndryshe nje FILM qe pasyron Terrorin Izraelit , qe bene qka te ia doj qejfi sepse te gjithe boten e ka prapa dhe Popullin TUrk qe iu ndihmon vellezrve Musliman ku do qe jan

  Reply
  • Lugina E Ujqerve

   Falenderimi i shkon atij cunit qe e ka perkthyer kete dhe ai eshte Avdil Zimberi keshtu qe faleminderit atij qe na mundesoi qe te shikonim kete super film me titra shqip

   Reply
 • ibo

  Super filmm, super perkthim. edhe pse e di gjuhen turke, perkthimi ishte jashtzakonisht fantastik. Flm per mundin qe keni bere

  Reply
 • Marsel Bejte

  Nice

  Reply
 • Dionnis Doni

  super film i papar przzzzzzzzz po a ka film te tjeter me kete aktor polat alemdar?

  Reply
 • hatab

  ky esht super film

  Reply
 • ana

  e adhuroj kete fil eshte i mrekudhueshem e eshikoj cdo nate tek vizjon plusi fantastik polati eshte nje aktor nona fare ai eshte i mrekudhueshem ka sy shume te bukur

  Reply
 • migena

  shum trima bravo film shum i bukur :)

  Reply
 • ela

  super film

  Reply
 • Getti

  shum film i mir

  Reply
 • eni

  SI mund ta shkarkoj ket filmin

  Reply
 • Gertian Ibra

  palestinezet me gura ato me arme .te shkretet palestineze :( film i bukur

  Reply
 • Albano

  haaaaaaaaaaaa komente fantastike, brenda ne izraele nuk bene dote nga ato gjera, gjithesesi ieshte ekzagjeruar shume u be si rrambo. FALEMINDERIT MISTRECI

  Reply
 • Albano

  disa duan ta shkarkojne, por nuk e shkarkojne dote !!!! ky filme eshte nga faqa YouTube, keshtu qe munde ta klikoni nga youtube dhe ta shkarkoni shume lehte. Jeni te BOSA shkarkojeni dhe shifeni 3 here ne dite pase buke.

  Reply
 • Alban Hajzeri

  Shumm Filmm i bukur <3

  Reply
 • AK 74

  Filmi ma i miri deri tashtii

  Reply
 • Gerild Buna

  i papar filmi

  Reply
 • edi

  filma ka super aktore dhe ju lumte qe e keni bere per ti par edhe ne celular

  Reply
 • sokoli

  All-llahu i shkatroft jahudit edhe izraelin

  Reply
  • Naruto

   Ore sokol cka ki me bo?me ate faqen e librit do e dergosh, ne fb ose ne staf dhe produksion, .Dhebuje me ate te qimen se ne jemi Naruto shippuden.dhembi m ate te qimen.

   Reply
 • agim

  super film

  Reply
 • miri

  super super super film

  Reply
 • albert

  shume film i mire

  Reply
 • Eraldo

  Pse nuk ka link per kete film por vetem kjo ne YT qe ta shohim sepse nuk e nxjerr paster ne YT…

  Reply
 • JUDOVNIK HAJDARI

  …………. !?

  Reply
 • erion

  0 njerz a pom kallzoni qysh mi dowladu mi kqyr ntelefon

  Reply
 • Harbin

  Faleminderit Avdil ….. 😉

  Reply
  • Avdil Zimberi

   Une kam perkethyer kete film artistik me lufte.Lugina e ujqeve PALESTINA-KURTHI!e uroj stafin dhe produksiobib.Mistrec faleminderit per gjikdo qe kam pare…Abdulhej pollati dhe memati.qe kane luftu mire per stafin dhe produksionin.Mistrec me keta filma na kenaqe, shume shume, situata te ndryshme dhe teshtepise mundesi dhe [email protected]:disqus !

   Reply
 • zfighter

  1 sen se kuptova pse bojshin qata si hoxhallare me kry qashtu , muslimanet ehli sunet sbojn qashtu !?

  Reply
 • Arben

  filmi eshte shume i bukur dhe terheqes po serjalet e tij qe te gjitha te dalin ne kete faqe mistreci.com qe ti shikojme qe te gjitha dhe sa here te duam dhe ky aktor eshte super

  Reply
 • TONI

  Nje shume film i bukur ,por nga ana tjeter me vjene shume keqe, per nje Popull qe nuk gjene paqe ne vendin e vete

  Avdil Zimberi dhe faqes se mistrecit shume faleminderit per kete super film …jeni me te miret…

  Reply
 • Adnan Krasniqi

  izraeli duhet te zhduket

  Reply
 • Dardan

  Film Shum i Mir

  Reply
 • Dardan

  Film
  Shum u Mir

  Reply
 • Jetmir.Jolla

  Filmi Shummmmm I Bukurrr Bravoooooooo Mistreci NR 111111111111111111111111111111111111111111111111111111111 FILMI ESHTE SUPERIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

  Reply
 • Leonor N Rexhepi

  nicee thnxx shumm

  Reply
 • pavllo

  si mund te shkarkoje kete filme ju lutem mund te me ndihimoni me ndonje torent te ketij filmi..

  Reply
 • Pavllo Qyli

  ju lutem stafit te kesaj faqe mund te ma gjeje pak me torent kete film …

  Reply
 • gesti

  shmm film i papar..bravooo mistreciii..ia vlen

  Reply
 • Andrea

  Keta lloj filmash e tregojne qarte se jetojme ne nje bote ku fjala ”njerzim” nuk ekziston me po eshte bere ne ”c’njerezim” edhe jemi vet ne pergjegjesa per kete ndryshim.

  Reply
 • Rubin Celepija

  no koment, nje heroizem i papam ju lumt

  Reply
 • nesim

  te gjith eshte realiteti i palestines(muslimanve)

  Reply
 • Arjan Jani Adri

  film unik faleminderit admin qe na mundesone keto mbrekullira.

  Reply
 • Nori murra

  Bravo eshte nje film shum i mire… E kam pritur shum kte film. :)

  Reply
 • alban

  shum film i mir valla me ta ftof mu ma ka ftof ta kisha pas vlla ma kish thy valla shum i fort pallati 😛

  Reply
 • landi

  shum film i bukur me shum domethenje. nuk mund te vriten njerez te pafajshem aq me keq gra apo femije se zoti esht i madh te ndeshkon rend

  Reply
 • përparim

  film i mrekullueshem.hala per mu nuk ka aktor me te forte se polati,memati edhe abdylhej.por siq than edhe shume te tjere nga ana tjeter ishte pak i dhimbshem se si i vritnin gjith ata njerez.lugina e ujqerve ka qene dhe do te jete gjithmone filmi(seriali)im me i mire.faleminderit Avdil zimberi per perkthimin e ketij filmi.nga Përparim Bytyçi

  Reply
 • siner

  super film bravo stafi jeni mete miret allal

  Reply
 • Egzon Smajli

  Super Film ..

  Reply
 • Bashkimi

  FLM SHUME PER KET FILM ISHTE NJE FILM SHUME I MIRE DASHT ZOTI QE TE GJITHE NJEREZIT E BOTES TE JETOJN NE PAQE KURSE ZULLUMQARET (SIKY QORRI)MOS PAQIN VEND AS NEKET BOTE EAS NE BOTEN TJETER FLM SHUME MISTRECI JENI TE MREKULLUSHEM VEQ VAZHDONI

  Reply
 • mario

  shum bukur i pa pam ku filmi

  Reply
 • Ferizaji

  ju falemderit shum per filmin. film me d.m.th te medha,gjith muslimanet duhet te bashkohemi se jemi nje.

  Reply
 • gzimi

  shum i mir

  Reply
 • askushi

  lexova disa nga keto komente dhe un jam dakort film i bukur realizimi i bukur lexova dhe ca islamike per komentet e bera. por ca e ekzagjeruar sidomos pjeset me shkembim zjari izraelitet jane nje force ushtarake elit dhe te marin gjak ne vetull po qe per goditje me arme ske cu thua te rim shtrember por te flasim te drejten ama.sa per palestinezet duhet ta provosh ne kuriz pastaj te flasesh dhe komentet jan te kota gjithsekush e di vet se ku i pikon catia apo jo.ky film nuk do komente sipas mendimit tim turqit jan njisha ne realizimin e ketij filmi bravo. dhe ju islamiket mos i jepni ngjyra qe islami nuk i pranon

  Reply
 • Artan

  Shume filem I bukur

  Reply
 • liridon

  shum film interesant dhe shum domethanse por katilat jan katila zoti i denoft

  Reply
 • leoni

  film ma amateerski skam mujt me pa

  Reply
 • fdfhgdh

  sa film kot.

  Reply
 • Dejvi

  wawwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww O.o filmi me i bukur qe un kam pare ndo1here !! MISTRECI bravw bravw bravw edhe bravw jeni me te miret meritoni cmim per kenqesine e filmave qe na ofroni :) <3

  Reply
 • fcbarcelona

  film shum i bukur por realitet shume i hidhur

  Reply
 • krraka

  një film shumë shumë i bukur ja vlen me shiku flm mistreci shum :)

  Reply
 • kladio

  film shum shum i bukur

  Reply
 • enis

  filmi ma i mir aksion brw mistreci ^_^

  Reply
 • LikiMitro

  BRAVO BRAVO BRAVO

  Reply
 • Guest

  stavi ju lutem me tregoni si mundem me e ber downoload kete film te bukur

  Reply

Leave Reply